Bajkowe wesele w obiektywie – jak wybrać fotografa ślubnego?

Każda para, która organizuje swój ślub, chciałaby, by było to wydarzenie niczym z najpiękniejszej bajki. Podobnie wszyscy chcemy wspominać ten dzień jako jeden z najbardziej udanych w naszym życiu. Jednym ze sposobów na uwiecznienie wesela są zdjęcia. Tak naprawdę od wyboru dobrego fotografa ślubnego zależy to, jak zostanie zapisany ten dzień. Jeśli podejmiemy złą decyzję, czy to z pośpiechu czy przez nieuwagę, możemy rozczarować się efektem końcowym i stracić szansę na wspaniałą pamiątkę z naszej uroczystości. Aby uniknąć tego problemu, warto pamiętać o kilku prostych metodach na odsianie wszelkich nieprofesjonalnych i zawodnych fotografów.

Poznajcie dotychczasowe efekty jego pracy

Zanim w ogóle wybierzecie numer danego fotografa, dokładnie poznajcie jego portfolio. Zdjęcia w nim zawarte wiele powiedzą Wam na temat tego, czego możecie się spodziewać i czy efekt będzie w stanie Was zadowolić. Jeśli dany fotograf ślubny posiada swoją stronę internetową, poszukajcie na niej fotografii z jego poprzednich zleceń. Poczytajcie również opinie na temat danego specjalisty, nie tylko na jego stronie (nad którą ma prawdopodobnie pełną kontrolę), ale też poza nią. Popytajcie znajomych, poszperajcie w sieci – wszystko po to, byście ujrzeli jak najpełniejszy obraz pracy danego fotografa.

Wybierzcie kogoś, z kim się rozumiecie

Chociaż wydaje się, że fotograf ślubny to tylko fachowiec, który kręci się po sali weselnej, to w rzeczywistości będzie on jednym z najważniejszych świadków Waszej uroczystości. Może się okazać, że zdecydujecie się na usługi kogoś, kto nie tylko nie skupi się na swojej pracy, ale będzie wręcz psuł atmosferę swoim nieprzyjemnym nastawieniem. Ponadto jeśli wybierzecie fotografa, przy którym będziecie czuć tylko skrępowanie, możecie mieć pewność, że na zdjęciach również będzie to widoczne. Dlatego porozmawiajcie ze specjalistą, z którego usług chcecie skorzystać i sprawdźcie, czy jesteście w stanie się dogadać.

Zadbajcie o umowę

To dość często pomijany krok. W ferworze przedślubnych przygotowań łatwo zapomnieć o czymś tak ważnym, jak dokładne przeczytanie umowy. Dopilnujcie, by pokrywała się ona z Waszymi wcześniejszymi ustaleniami. Nie zgadzajcie się na wynajęcie fotografa bez umowy! Wiele wówczas ryzykujecie, do tego nie macie żadnego dowodu na to, że cokolwiek Wam obiecano.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *