Home » Bez kategorii » W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Koncert Galowy VI Festiwalu Wolnej i Niezawisłej odbędzie się 23 lutego 2020 r. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Początek o godz. 17. Wstęp za okazaniem darmowego zaproszenia. Wideotransmisja na stronie internetowej krakowskiego IPN.

W programie koncertu znajdują się pieśni patriotyczne w aranżacjach Marka Pawełka. Wystąpi Orkiestra Passionart pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, a partie solowe wykonają laureaci IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Zaśpiewają także Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Dominanta oraz Schola Hosanna z Moszczenicy.

Podczas koncertu Fundacja Armii Krajowej w Londynie wręczy Nagrodę im. Danuty Siedzikówny „Inki”, przyznawaną osobom i instytucjom, które przyczyniają się do przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Wstęp na koncert jest wolny, za okazaniem darmowego zaproszenia. Wszystkie bilety wstępu zostały już rozdane. W niedzielę od godz. 17.00 na stronie internetowej IPN będzie można oglądać wideotransmisję koncertu.

Organizatorami Festiwalu są Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Passionart. Partnerem głównym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a sponsorami: Agencja Mienia Wojskowego, firma Leier Polska SA, drukarnia KPW oraz Urząd Gminy Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *