Home » Bez kategorii » V Festiwal Wolnej i Niezawisłej

V Festiwal Wolnej i Niezawisłej

Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają na 5. Festiwal Wolnej i Niezawisłej, który od 2012 roku wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ramach Festiwalu, w niedzielę 3 marca w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie o godz. 15:00 i 18:00, odbędą się dwa Koncerty Galowe w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Po raz kolejny zostanie też wręczona Nagroda im. Danuty Siedzikówny INKI Fundacja Armii Krajowej – Polish Resistance – AK Foundation w Londynie.

W programie koncertów usłyszymy m.in. wybrane piosenki z płyt „Panny Wyklęte” i „Morowe Panny” oraz pieśni patriotyczne w aranżacjach Marka Pawełka, pod dyrekcją Janusza Wierzgacza przy akompaniamencie Orkiestry PASSIONART. Partie solowe wykonają laureaci III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i

Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W koncercie wezmą udział także chóry: Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Dominanta Choir – chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wielopokoleniowy Chór „Cantando Canzoni”, działający przy Centrum Kultury w Zakliczynie nad Dunajcem.

Partie solowe wykonają laureaci III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”: Anna Wieleńska, Angelika Maszczak, Izabela Karczewska, Studio Piosenki, Klaudia Stańczyk, Jakub Grzybowski, Zofia Sydor, Oliwia Konieczna, Fabian Kuciński, Julia Roman oraz chór Cantando Canzoni.

Partnerem Głównym Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Armii Krajowej – Polish Resistance – AK Foundation w Londynie. Sponsorami Festiwalu są Instytut Pamięci Narodowej, Agencja Mienia Wojskowego, firma Leier Polska S.A., drukarnia KPW oraz Urząd Gminy Tarnów.

Wstęp na oba koncerty jest wolny, za okazaniem darmowego zaproszenia. Bezpłatne bilety będą do odebrania w kasie Filharmonii Krakowskiej od 26 lutego w godzinach otwarcia kas. Zapraszamy także na transmisję internetową z koncertu o godzinie 18.00, dostępną na stronach organizatorów: www.ipn.gov.pl i www.passionart.org.pl.

plakatWiN_internet

 

LINK DO TRANSMISJI KONCERTU: https://youtu.be/nuGXJ7Yw5p4

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *