Home » Bez kategorii » RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ!

RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ!

Inicjatorzy i organizatorzy II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, Stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej oraz Instytut Pamięci Narodowej, serdecznie zapraszają do udziału w przesłuchaniach konkursowych wszystkich zainteresowanych tą wyjątkową, muzyczno-historyczną inicjatywą.

Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, okaże się spełnieniem i doskonałą okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchaniach wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Finał będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 10-12 listopada.

Zapraszamy także wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy od strony organizacyjnej chcieliby włączyć się w prace Festiwalu.

Ruszyły już zapisy w województwach podkarpackim i  świętokrzyskim. O następnych miejscach będziemy informować na bieżąco…

KONTAKT: festiwalpnin@gmail.com | +48 603 809 132

 

PLAKAT FESTIWAL Główny

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *