Home » POLSKA MUZYKA CHÓRALNA

POLSKA MUZYKA CHÓRALNA

To ambitny projekt wydawniczy, którego realizacji  Stowarzyszenie PASSIONART podjęło się na przestrzeni najbliższych lat. Ma on za zadanie prezentację utworów polskich kompozytorów wszystkich okresów, jak najszerszemu gronu odbiorców. Dzieła te, niejednokrotnie znane i często wykonywane, zazwyczaj nie doczekały się rejestracji. Poza dokonaniem nagrania, Stowarzyszenie PASSIONART zaplanowało także cykl koncertów promujących, który bedzie towarzyszył każdej nowo wydanej części.

H.M. Górecki Totus Tuus

CD0 – dzieła H.M. Góreckiego na chór mieszany a cappella. Wstęp do serii Polska Muzyka Chóralna

Wydawnictwo poświęcone polskim twórcom powstaje z udziałem Chóru PSALMODIA Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Współpraca ta nie jest przypdakowa. To właśnie z tego zespołu wywodzą się założyciele i członkowie Stowarzyszenia PASSIONART, jak również pomysłodawcy całej serii – dyrygent Psalmodii Włodzimierz Siedlik oraz jej ówczesny prezes Mateusz Prendota.

POLSKA MUZYKA CHÓRALNA - CD1 Stanisław Moniuszko - wybór dzieł na chór mieszany, organy i głosy solowe

CD1 Stanisław Moniuszko – wybór dzieł na chór mieszany, organy i głosy solowe

Do tej pory w ramach cyklu ukazała się płyta z wyborem dzieł Stanisława Moniuszki na chór mieszany, organy i głosy solowe (2012). Serdecznie polecamy Państwu także CD TOTUS TUUS z muzyką chóralną a cappella Henryka Mikolaja Góreckiego, nagraną przez chór Psalmodia w 2011 roku. Należy ją uznać za wstęp do całej serii. Na rok 2013 Stowarzyszenie zaplanowało wydanie wyboru dzieł na chór a cappella Romualda Twardowskiego, przy bezpośredniej współpracy merytorycznej z samym kompozytorem. Kolejne częśći serii będą wydawane w rocznych odstępach czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *