Home » Bez kategorii » Koncerty w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym – relacja

Koncerty w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym – relacja

W dniach 25 lutego – 4 marca 2017 roku odbyła się kolejna edycja Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, organizowanego przez Stowarzyszenie Passionart wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.  Koncerty w Żabnie (k. Tarnowa), w Krakowie oraz Rzeszowie zgromadziły łącznie ponad 4 tysiące widzów, którzy wspólnie z artystami spotkali  się po to by wspominać sylwetki Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych.

Wspólnie z krakowskimi chorami akademickimi , Orkiestrą Passionart na krakowskiej scenie zaprezentowali się laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, wyłonieni w drodze eliminacji przeprowadzonych w całym kraju – Wilhelm Pasterz, Anna Surma oraz Nikola Heromińska.

Na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie zaśpiewaliśmy ponownie z Katy Carr (byrtyjską wokalistką polskiego pochodzenia, zafascynowaną polską historią, zwłaszcza losami Żołnierzy Wyklętych) – towarzyszyła nam Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej relacji-  dziękujemy panu Adrianowi Szymalskiemu, Andrzejowi Kalinowskiemu oraz Maćkowi Ordowskiemu!

 

DSC_1433

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *