Home » Bez kategorii » KANTATA AD FONTES B.Chajdeckiego w Krakowie

KANTATA AD FONTES B.Chajdeckiego w Krakowie

Trwając jeszcze w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski włączamy się w uświetnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii państwowości polskiej poprzez muzyczny spektakl, który ma za zadanie uzmysłowić długofalowy wpływ tej decyzji na kształt oblicza współczesnej Polski…

9. października o godzinie 19:30 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie wyruszymy „do źródeł” przy dźwiękach kantaty zatytułowanej właśnie „Ad fontes”. Dzieło skomponowane przez Bartosza Chajdeckiego (kompozytora wielokrotnie nagradzanego w  Polsce i na świecie m.in. za muzykę do serialu ,,Czas Honoru”) to utwór, którego tekst to podróż przez dziesięć wieków chrześcijaństwa, opowieść o historii naszego kraju po przyjęciu chrztu przez Mieszka I. Niech rozbrzmiewająca tego wieczoru muzyka będzie nie tylko ucztą dla duszy ale i impulsem do kontemplacji chrztu Polski i chrześcijańskich początków ziem, będących kolebką polskiej państwowości. Podczas tego wieczoru pod batutą Janusza Wierzgacza wystąpią wyjątkowi artyści: solistki Liliana Pociecha oraz Joanna Święszek, Chór Miasta Płocka Pueri et Pueallae Cantores Plocences, Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Chór Passionart oraz Orkiestra Symfoniczna Passionart.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Stowarzyszenie Artystyczne ,,Porta Musicae”, Polską Federację Pueri Cantores oraz Stowarzyszenie Passionart.

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu CHRZEST966 PROMESA 2016”.

 

kantata_plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *