Home »

IDEE FIXE

 

Misja Stowarzyszenia PASSIONART to kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o działalność kulturalną i edukacyjną, wspieranie twórczości, pielęgnowanie polskości i tradycji oraz budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu, zwłaszcza wśród młodzieży.

Nasze cele realizujemy z powodzeniem poprzez organizację koncertów i festiwali, obchodów rocznicowych, programów edukacyjnych, rejestrację i promocję dzieł polskich kompozytorów wszystkich epok w kraju i za granicą, działalność wydawniczą i charytatywną, wspieranie inicjatyw społecznych oraz aktywizację młodzieży i studentów.

Dzięki ciekawej i zróżnicowanej formie przekazu organizowane przez PASSIONART wydarzenia obejrzało już ponad 35.000 widzów na terenie Polski i Europy – głównie młodzieży i studentów. Dokładamy wszelkich starań aby prezentowane przez nas produkcje były jak najwyższej jakości.

Dysponujemy praktycznie nieograniczonym aparatem wykonawczym. Przy Stowarzyszeniu działają: chór i orkiestra symfoniczna, kwintet dęty, kwartet smyczkowy – razem ponad 200 utalentowanych młodych ludzi, uczniów, studentów i absolwentów krakowskich szkół artystycznych.

Współpracujemy także z wybitnymi artystami i wirtuozami: Piotrem Sułkowskim, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Siedlikiem, Bartoszem Chajdeckim, Tadeuszem Polkowskim. Dzięki kulturze osobistej i fachowemu podejściu do naszych działań, wielokrotnie wracamy do znanych nam już miejsc, zaproszeni do wykonywania kolejnych programów muzycznych. Szczególną troską i wsparciem Stowarzyszenie PASSIONART otacza Chór PSALMODIA UPJP II w Krakowie, z którego wywodzą się założyciele organizacji.

Na przestrzeni ponad 3 lat zaufały nam liczne instytucje: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pieśni i Tańca, Instytut Pamięci Narodowej (Oddziały w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Kielcach), Urzędy Marszałkowskie Województw: Małopolskiego, Podkarpackiego
i Świętokrzyskiego, Gminy Miejskie: Kraków, Rzeszów, Kielce, Limanowa, Dębica, Łódź, liczne instytucje kultury w tym: Filharmonia Krakowska, Podkarpacka i Świętokrzyska, Ambasady i Instytuty Polskie na terenie Szwajcarii, Francji, Niemiec, Węgier, Austrii, Szwecji i Czech. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *