Home » Bez kategorii » Festiwal Wolnej i Niezawisłej 2018 na święto Żołnierzy Wyklętych!

Festiwal Wolnej i Niezawisłej 2018 na święto Żołnierzy Wyklętych!

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie
PASSIONART już po raz siódmy zapraszają na wydarzenia kulturalne,  w ramach kolejnego Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, organizowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu składać się będzie z 13 wydarzeń: koncertów patriotycznych i edukacyjnych dla dzieci  i młodzieży. Festiwal zaplanowany został pomiędzy 25 lutego 2018r. a 11 marca 2018r. i zawita w tym roku do 6 miejscowości: Krakowa, Kielc, Żabna, Lusławic, Dąbrowy Tarnowskiej i Woli Rzędzińskiej.

Centralnym punktem Festiwalu będą Koncerty Galowe w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym, które odbędą się 25 lutego 2018r. o godz. 16.00 i 19.30 w Auditorium Maximum UJ, ze specjalnym udziałem Joanny Słowińskiej i Michała Gasza, a także laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” – Nikoli Wądołowskiej (Białystok), Pauliny Łagi (Słupsk) i Wielopokoleniowego Chóru z Zakliczyna.

W partiach chóralnych wystąpią krakowskie chóry akademickie: Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas koncertów usłyszymy również Orkiestrę Symfoniczną PASSIONART pod batutą Małgorzaty Langer-Król oraz Janusza Wierzgacza.

W partiach solowych zaprezentują się także Żaneta Wierzgacz i Mateusz Prendota. Tradycyjnie podczas koncertu o godzinie 19.30, zostanie wręczona nagroda Danuty Siedzikówny „INKI” Fundacji Armii Krajowej w Londynie.

Wstęp na oba koncerty, które odbędą się 25 lutego, jest wolny za okazaniem darmowego zaproszenia. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Filharmonii Krakowskiej od 20 lutego w godzinach jej otwarcia.

 

25.02 - Koncert Galowy plakat

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *